وبینار نیمکت جلسه اول

مدت زمان ویدئو:

1:08:57

جلسه:

دوم

موضوع:

گیمیفای کردن کلاس درس

مدرس:

مهندس نوید طبسی

وبینارهای نیمکت توسط مجموعه دانوش در راستای آشنایی هر چه بیشتر شما معلمان عزیز با جدیدترین و موثرترین روش های تدریس روز دنیا تدارک دیده شده است. برای مشاهده این قسمت از وبینار نیمکت بر روی لینک زیر کلیک کنید.

در دومین برنامه‌ی نیمکت می خوایم کمکتون کنیم تا کلاستون رو گیمیفای کنید. ما یک کلاس داریم به نام سرزمین دایا توی این کلاس متاسفانه بچه ها اصلا انگیزهکافی برای درس خوندن رو ندارن، کارای گروهیشون ضعیف شده و هر کار می کنیم درست بشو نیست! برا همین تصمیم گرفتیم از گیمیفیکیشن استفاده کنیم تا دانش آموزان رو با انگیزه کنیم. حالا چیکار کردیم؟

اجزای اصلی گیمیفیکیشن محتوایی :

داستان

داستان یکی از بهترین روش های به خاطر سپردن اطلاعات هست.

کاراکتر
تو سرزمین دایا ما یکسری کاراکتر داریم که هر کدوم وظایفی دارن:

مثل قارچ خوش خنده، دایان مهربون، گوریل خوش هیکل و … که توی داستان قراره بهمون کمک کنن. کاراکتر منفی هم داریم که جلوی درس خوندن رو می گیرن.  

جایزه
قارچ خندان و کتاب جادویی که هرچی بیشتر بتونیم از سطح شهر قارچ خندان و کتاب جادویی جمع کنیم، بچه ها پرانگیزه تر و داناتر میشن

بازخورد
بازخورد سریع مهمترین چیزی هست که باعث اصلاح رفتار دانش آموزا میشه.

چالش ها
چالش ها به شدت به دانش آموز انگیزه میدن، حتی توی همین وبینار نیمکت هم ما دو تا چالش برای شما در نطر گرفتیم.

نشان ها
شبیه کارت امتیاز دوران دبستان خودمونن ! اما اینجا عناوین مختلفی دارن مثلا 6 تا کارت نشان داریم به نام های مکانیک، تیزبین،حرفه ای،پلیس، سخت کوش و بچه زرنگ

هر کدوم از دانش آموزا اگه یکسری کارها رو انجام بدن یکی از این نشان ها رو می گیرن.مثلا اگه دانش آموزی نمره خوبی از تمام ارزشیابی های آخر هفته بگیره نشان تیزبین بهش تعلق می گیره.

حتما ویدئوی رایگان دومین نیمکت رو تماشا کنین. علاوه بر این از دو تا چالش هم حرف زدیم .

دانوش

آکادمی دانوش، بخشی از مجموعه بزرگ دایاموز می‌باشد که با هدف ارتقای توانمندی‌های معلمان با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی و تاثیر آن بر یادگیری ایجاد شده است.

محصولات

مینی دوره نه تنبیه نه تشویق

دوره اصول گیمیفیکیشن در آموزش

دوره اتاق فرار آموزشی

دوره معلم خلاق

راه های تماس

© تمامی حقوق مادی و معنوی برای دایاموز محفوظ است – 1401