سرزمین بازی

آموزش در سالیان اخیر در حال پوست اندازی و تغییر است!

با تغییر دنیای اطراف شما نمی توانید از دانش آموز خود انتظار داشته باشید که بتواند با روش ده سال قبل درس بخواند و نتایج عالی دریافت کند. همان گونه که دنیای دیجیتال بی وقفه در حال به روز شدن است با همان سرعت هم تمرکز فرزندان ما را به سمت خودش جلب می کند. برای این که بتوانیم دانش آموزان را به درس علاقه مند کنیم نباید هراسی از تغییر و ورود ابزار و پلتفرم های دیجیتال به موضوع تدریس و یادگیری داشته باشیم.

گیمیفیکیشن راهی مطمئن برای ترکیب تکنولوژی و آموزش است. شما در گیمیفیکیشن با ترکیب عناصر بازی در حوزه های مختلف می توانید موجب افزایش علاقه مندی و انگیزه دانش آموزان شوید. شما می توانید با استفاده از اپلیکیشن سرزمین بازی از تمامی مزایای گیمیفیکیشن استفاده کنید.

اپلیکیشن سرزمین بازی

با استفاده از اپلیکیشن سرزمین بازی معلم یا مدیر مدرسه امکان تعریف چالش هایی با توجه به موضوع مد نظر را دارد. دانش آموزان یا به طور کلی کاربران این اپلیکیشن با انجام این چالش ها می توانند امتیاز بگیرند. تعریف چالش توسط طراح بازی و به صورت اختصاصی و با توجه به سلیقه و سن کاربران انجام می شود.

جهت فعالسازی اشتراک رایگان 1 ماهه نرم افزار سرزمین بازی فرم زیر را تکمیل نمایید.

نمونه بازی های ساخته شده در سرزمین بازی

چالش های بازی

طراح بازی امکان طراحی بازی را در سه سطح مختلف دارد. در تعریف چالش ها طراح امکان جابجایی چالش ها، تعیین عکس پروفایل، فیلم، انیمیشن، متن توضیحی، لینک به سایت های دیگر برای مطالعه مقاله و اطلاعات تکمیلی را دارد.

چالش سطح 1 (ساده)

طراح، چالش را با توجه به موضوع مد نظر طراحی کرده و برای کاربران قرار می دهد. کاربران چالش را مطالعه می کنند و نیازی به ارسال پاسخ، فایل و ... در چالش های این سطح نیست. امتیاز این قسمت توسط معلم یا طراح بازی به صورت دستی وارد می شود.

چالش های سطح 2 (چالش رمز دار)

در این نوع چالش ها طراح یک چالش رمز دار را طراحی می کند و کاربر با انجام این چالش و دریافت کد رمز می تواند به صورت اتومات امتیاز خود را دریافت کند.

نشان ها

یکی از موارد بسیار مهم، پاداش هایی است که در بحث گیمیفیکیشن در نظر گرفته می شود. دانش آموز به جای دریافت جوایز فیزیکی، نشان ها و امتیازات مختلفی را دریافت می کند که توسط طراح بازی قابل تنظیم است.  طراح بازی می تواند نشان ها را متناسب با سطح فعالیت و جنسیت دانش آموزان به گونه ای طراحی کند که برای آن ها بیشترین جذابیت را داشته باشد.

پروفایل بازیکنان

در اپلیکیشن سرزمین بازی شما می توانید پروفایل تمامی دانش آموزان و کاربران خود و روند فعالیت آن ها را مشاهده کنید. شما به عنوان معلم یا طراح یک جدول رده بندی خواهید داشت که رتبه تمامی دانش آموزان در این جدول برای شما مشخص خواهد شد. همچنین طراح بازی یا معلم می تواند امتیازات مازاد برای تشویق به دانش آموزانی که صلاح می داند اضافه کند بدون اینکه دانش آموزان چالش خاصی را پشت سر بگذارند.

اطلاعیه ها

برای راحتی کار با اپلیکیشن و دسترسی راحت دانش آموزان و کاربران شما قسمت اطلاعیه در نظر گرفته شده است. اگر بازی شما مراحل و چالش های زیادی دارد به منظور جلوگیری از سردرگمی برای دانش آموز می توانید برای آن ها اطلاعیه هایی درج کنید. 

به طور مثال امروز چالش جدید درج شده لطفا این چالش را انجام دهید. در قسمت اطلاعیه ها شما می توانید هر گونه موضوعی که مربوط به مدرسه دانش آموزان است را درج کرده و هم دانش آموزان و هم خانواده دانش آموزان می توانند آن را ببیند. طراح بازی می تواند برای درج هر اطلاعیه نوتیفیکیشن در نظر بگیرد.

دیوار

یکی از جذاب ترین قسمت های اپلیکیشن سرزمین بازی قسمت دیوار است. در این قسمت بازیکنان امکان روئیت فایل های ارسالی یکدیگر را دارند. این قسمت می تواند برای دانش آموزان بسیار جذاب باشد و موجب افزایش انگیزه و دقت آن ها در انجام تکالیف شود. در این قسمت دانش آموزان قابلیت لایک کردن کارهای یکدیگر را دارند.

اصول بازی

شما به عنوان معلم یا طراح بازی باید اصول بازی، زمانبندی و هدف را برای دانش آموزان مشخص کنید. درج قوانین بازی و شفاف سازی به انجام هر چه بهتره تکالیف و چالش ها کمک می کند. (کلید گنج : دانوش)

آموزش معکوس

آموزش معکوس یکی از شیوه های بسیار قوی برای آموزش و یادگیری است. در این روش معلم تعدادی فایل، فیلم و … قبل از تدریس در اختیار دانش آموزان قرار می دهد. دانش آموزان فیلم ها را مشاهده کرده، فایل ها را مطالعه می کنند و در صورت نیاز تکالیفی را انجام می دهند. سپس معلم به عنوان یک راهنما به حل مشکل و در صورت نیاز به تدریس موضوع می پردازد. اپلیکیشن سرزمین بازی یک ابزار قدرتمند برای ایجاد محیطی است که می توان در آن آموزش معکوس را پیاده سازی کرد. معلم با استفاده از این پلتفرم می تواند فایل ها و چالش هایی را در مورد موضوع مد نظر در اختیار دانش آموز قرار دهد و از دانش آموز بخواهد تکالیف خود را انجام دهد. سپس دانش آموز می تواند با یک آمادگی ذهنی کامل در کلاس حضور داشته باشد.

جهت فعالسازی اشتراک رایگان 1 ماهه نرم افزار سرزمین بازی فرم زیر را تکمیل نمایید.